Kupujemy materac – czy cena ma znaczenie?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Powinien być wygodny, antyalergiczny, dopasowany, ale również powinien zmieścić się w budżecie. To od materaca zależy w dużej mierze to, jaka będzie twoja noc. Czy jednak cena ma tutaj duże znaczenie? Jeżeli chcesz kupić nowy materac, sprawdź z nami, jaki model będzie mógł spełnić twoje wymagania!

 

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj wiele różnych materaców – najczęściej bazują one na piankach, ale również zawierają innego rodzaju elementy, na przykład maty kokosowe, bloki lateksowe, sprężyny kieszeniowe. Rozpiętość cenowa materaców może zawrócić w głowie – obok modeli kosztujących nawet około 100 złotych są takie, za które trzeba zapłacić nawet po kilka tysięcy. W związku z tym powstaje pytanie – czy warto płacić więcej za komfortowy materac?

 

Najtańsze materace to modele wykonane z pianki poliuretanowej – wykonane są z takiej pianki, którą montuje się również w fotelach i sofach. Gdy chodzi o wygodę, nie każdemu jednak zapewni dobry sen. Materace z taniej pianki mają niską elastyczność punktową, dlatego też po naciśnięciu uginają się na większej powierzchni. Dodatkowo także są mało trwałe, dlatego też szybko się ugniatają.

 

Gdy chcesz spać wygodniej, wybieraj materace wykonane z innych materiałów – materace kieszeniowe, materace termoelastyczne (Visco) oraz lateksowe wyróżniają się lepszą jakością. Przede wszystkim mają wyższą elastyczność punktową i tym samym dają stabilne podparcie dla kręgosłupa i zapobiegają jego bólom. Tego rodzaju materace są jednak droższe od zwykłych modeli piankowych.

 

Pamiętaj o tym, żeby sprawdzić budowę materaca, który cię interesuje – materace są składane warstwowo, dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że twój model będzie komfortowy, postaw na taki, który posiada na górze warstwy o wysokiej elastyczności punktowej, na przykład z pianki termoelastycznej czy lateksu. Jeżeli preferujesz materace twardsze, warto przetestować także modele z wkładem kokosowym.

 

Materace najlepiej testować samodzielnie – Warszawa jest jednym z miast, gdzie czeka na ciebie wiele sklepów oferujących różne modele materaców, które można sprawdzić na miejscu.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

FHP