Odsłonięte szyjki zębowe – przyczyny i leczenie

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Nadwrażliwość zębów jest najczęściej konsekwencją odsłoniętych szyjek zębowych. Nie warto ich lekceważyć, ponieważ nieleczone mogą doprowadzać do znacznie większych problemów.

 

U wielu osób można zauważyć odsłonięte szyjki zębowe, które pojawiają się wtedy, gdy dziąsła zaczynają obsuwać się w dół. W ten sposób widoczne są szyjki zębowe na styku korony zęba z korzeniem. Nie tylko jest to problem estetyczny, ale również odsłonięte szyjki zębowe reagują bólem na ciepło, zimno, dotyk, a także na smaki słodki i kwaśny. Co więcej, zęby są wtedy bardziej narażone na powstawanie próchnicy.

 

Co powoduje odsłonięcie szyjek zębowych?

Przede wszystkim jest to kwestia niewłaściwego szczotkowania zębów. Przyczyny mogą być różnorodne, na przykład:

 

Jak leczyć odsłonięte szyjki zębowe?

Przede wszystkim najważniejsza jest zmiana swoich nawyków dotyczących mycia zębów – należy wymienić szczoteczkę na miękką i zacząć kontrolować siłę szczotkowania. Także przyda się wymiana pasty na delikatniejszą, przeznaczoną dla nadwrażliwych zębów.

 

Gdy problemem jest kamień i osad, wtedy potrzebny będzie stomatolog – będzie mógł oczyścić zęby i również podjąć odpowiednie działania, aby zaradzić problemowi. Często stosuje się specjalne preparaty zamykające światło kanalików zębowych, lakierowanie zębów środkami z fluorem, także różne żywice, uszczelniacze i inne profesjonalne środki. Gdy zatem potrzebujesz dentysty, na przykład w dzielnicy Ochota, adresy znajdziesz w internecie.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

FHP