Zanim zadzwonisz po serwis AGD

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Chociaż producenci obiecują, że ich sprzęt AGD jest w stanie wytrzymać przez długie lata, to jednak rzeczywistość jest często znacznie inna. Usterki mogą pojawić się nawet w okresie gwarancyjnym. Zanim jednak zadzwonisz po serwis AGD, sprawdź inne potencjalne przyczyny defektu – czasami nie jest on związany z pralką, zmywarką czy lodówką.

 

Jednym z błędów popełnianych przez wiele osób jest nieczytanie instrukcji obsługi kupowanych urządzeń. Gdy również zabierasz się od razu do ich użytkowania, nie sprawdzając wcześniej zaleceń producenta, możesz sam stać się przyczyną usterki. Chociaż urządzenia są obecnie projektowane tak, aby można było korzystać z nich intuicyjnie, to jednak w instrukcji można znaleźć dużo pomocnych wskazówek dotyczących ich eksploatacji oraz konserwacji, która również jest bardzo ważna. Zatem jeżeli chcesz uniknąć problemów z usterkami, pamiętaj o tym, żeby sprawdzić tę niewielką książeczkę. Być może konieczne jest wyczyszczenie filtra, aby sprzęt działał jak nowy?

 

Wróćmy jednak do głównego tematu – zanim zamówisz serwis AGD, sprawdź, co może być przyczyną usterki. Czasami problemy są wręcz prozaiczne i można poradzić sobie z nimi samodzielnie, a tym samym uniknąć także kosztów dotyczących wezwania technika do swojego domu.

 

Przede wszystkim sprawdź, czy wtyczka urządzenia jest wpięta do gniazdka – czasami zdarza się, że w trakcie użytkowania staje się ona coraz luźniejsza i w końcu wypada, a tobie może wydawać się, że problem leży w sprzęcie. Również warto sprawdzić, czy gniazdko działa prawidłowo – czy dopływa do niego prąd, ponieważ ono też nierzadko jest przyczyną braku działania urządzeń.

 

Gdy pralka, zmywarka czy inne urządzenie nie chcą zacząć pracować i migają diodami, sprawdź, co oznaczają Niektóre usterki sygnalizowane przez kody można usunąć samodzielnie, sprawdzając polecenia z instrukcji obsługi.

 

Zatem zanim zadzwonisz po technika, którego specjalnością jest naprawa AGD w mieście Gdańsk czy innym, zobacz czy usterka nie leży zupełnie gdzieś indzie. Dopiero gdy masz pewność, skontaktuj się z serwisem.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

FHP