Zbliżają się wakacje – a może półkolonie dla dziecka?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Gdy nie chcesz, aby twój maluch nudził się w wakacje, pomyśl o zorganizowaniu jego czasu już teraz. Dla dzieci dostępne są różnego rodzaju wyjazdy kolonijne, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie – strach dziecka przez rozłąką, wysoka cena lub inne problemy mogą uniemożliwić taki wyjazd. Na szczęście, jest ciekawa alternatywa – półkolonie.

 

Półkoloniami nazywa się rodzaj zajęć stacjonarnych, które organizowane są zarówno przez placówki państwowe, jak i prywatne. Za opłatą dzieci mogą korzystać wtedy z różnych atrakcji przygotowanych dla nich pod okiem doświadczonej kadry. Półkolonie to nie tylko okazja do znalezienia nowego talentu oraz kapitalnej zabawy, ale też poznania nowych znajomych, a to wszystko z dala od telewizora i komputera, które często w okresie wakacyjnym są najpopularniejszą dziecięcą rozrywką.

 

Oczywiście, półkolonie to także dobry wybór dla tych rodziców, którzy nie mogą lub nie chcą zostawić dziecka w domu na długi czas bez opieki, ponieważ nie mogą jej znaleźć. Tego rodzaju zajęcia polegają na dowiezieniu dziecka do danego miejsca, a następnie odebraniu go po zakończeniu zajęć – zwykle trwają one przez około 6-10 godzin każdego dnia.

 

Jeżeli interesują cię w szczególności półkolonie w Warszawie, w takim przypadku masz do dyspozycji wiele różnych tematów – na dzieci mogą czekać zajęcia plastyczne, fotograficzne, poświęcone informatyce, również zajęcia sportowe. Organizowane są również różnego rodzaju wycieczki, gry zespołowe, dni tematyczne, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, na przykład policjantami, sportowcami, muzykami czy aktorami. W trakcie półkolonii można również zamówić dla dzieci catering – drugie śniadanie, smaczny obiad oraz podwieczorek. Dodatkowo także na maluchy czekają zdrowe przekąski i napoje.

 

Ile trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju półkolonie? Cena zależna jest przede wszystkim od tematyki oraz zakresu zajęć oraz od terminu. Zwykle tydzień półkolonii to wydatek od około 400 do 700 złotych, dlatego też nie jest to bardzo duży wydatek w porównaniu ze zwykłymi koloniami, a maluch na pewno będzie zadowolony.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

FHP